Van'daki su faturası, elektrik faturasını geçti!

Van'daki su faturası, elektrik faturasını geçti!
04 Aralık 2023

Geçtiğimiz günlerde ekmek zammını açıklayan Van Fırıncılar, Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastaneciler, Kahvaltıcılar ve Kasaplar Odası Başkanı Işık, zam yapma zorunluluklarının sebeplerine değindi. Un, maya, elektrik, ulaşım, taşıma ve personel giderlerinin yanında VASKİ’ye ödenen yüksek su faturalarının da esnafın belini büktüğünü ifade etti.

 

Van'daki su faturası, elektrik faturasını geçti!
 

Fırıncılar Odası Başkanı Işık, esnafın bu konuyla ilgili sıkıntılarını ise; “Bir diğer sıkıntımız ise su faturalarımızın fazla gelmesi. Öyle ki su faturası; elektrik, doğal gaz faturasından daha çok gelmeye başladı. VASKİ’nin kesinlikle bu konuda esnafa ve vatandaşa yönelik bir uygulama yapması lazım.” sözleriyle ifade etti.

Kesilen su faturalarının fazlalığından yakınan Işık, “Bir esnafa bin veya bin 500 lira su faturası geliyor. Bu miktar hakikaten çok fazla.” dedi.

Ayrıca ekmek zammına yönelik tepkilere de değinen Fırıncılar odası Başkanı Işık, “Şu an açıklamış olduğumuz rayiç bedel 3 ay önce almamız gereken rayiç bedele eşit. Esnafımız elinden gelen fedakarlığı yaptı. Onları da daha fazla zor duruma sokmamak için bu zammı uyguladık” diye konuştu.

Kaynak: WanHaber / Zehra Boğatekin Akman - Fatma Öztürk

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur