Van'a kötü haber: 2 işçi inşaattan düşerek hayatını kaybetti!

Van'a kötü haber: 2 işçi inşaattan düşerek hayatını kaybetti!
04 Aralık 2023

Van’dan İstanbul’a ekmek parası kazanmak için giden iki işçi çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti. Ev geçindirmek için gurbete giden Vanlı işçilerin cansız bedeni geri dönüyor.

Van’da işsizlik sorunu ve istihdam sorunu büyümeye devam ediyor. İnşaat sezonunun hava şartları nedeniyle erken sona erdiği kentte ev geçindirmek için vatandaşlar batı illerine göç ediyor, inşaat sezonunun uzun sürdüğü illerde çalışarak aile geçindiren Vanlı işçiler geçirdikleri iş kazaları nedeniyle ailelerine cansız bedenleri ulaşıyor.

İstanbul’a çalışmak için giden Vanlı İşçi geçirdiği iş kazası sonrası hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Van’dan İstanbul’a çalışmak için giden 35 yaşındaki Ercan Yılgın isimli işçi çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti. Yılgın’ın Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Erçek Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

İstanbul Beyoğlu’nda ise Bir okul inşaatında çalışan ve ismi öğrenilemeyen Van nüfusuna kayıtlı bir işçi de inşaattan düşerek hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden işçinin kardeşleri ile birlikte Van’dan geldiği, şantiyede birlikte kalan kardeşlerin yapımı devam eden inşaatta çalıştıkları öğrenildi.

Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur