Vanspor’a ulusal lisans verildi!

Vanspor’a ulusal lisans verildi!
30 Kasım 2023

TFF, 2.Lig Beyaz grupta mücadele eden Vanspor Futbol Kulübü’ne ulusal lisans verdi. Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterler uygunluğunu sağlayan Vanspor FK, Kurul inceleme neticesinde ulusal lisans almaya hak kazandığını açıkladı.

 

TFF'den yapılan açıklamada, “Vanspor Futbol Kulübü Ulusal Lisans aldı.” Denildi.

ULUSAL LİSANS NEDİR ?

TFF’nin Ulusal Lisans sitemi kapsamında, en üst 3 ligde yer alan kulüpler UEFA sistemindeki gibi "Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterler" üzerinden ulusal bazda denetlenerek, mali yapılarının uygunluğuna göre lisanslanır.

Söz konusu sistemle kulüplerin gerekli eğitimi almış profesyonel kadrolarla çalışmaları, kulüplerin tüm genç takımlarını akademi ligleri seviyesine ulaştırmak ve liglerde elit

oyuncuların yetişmesi ve kulüplerin UEFA standartlarında tesislere ve statlara sahip olmaları sağlanır.

ULUSAL LİSANSIN SAĞLAYACAĞI FAYDALAR NELERDİR ?

• Mali kriterlerde yer alan kriterler uygulanarak kulüplerin, mali durumları ile ilgili daha dikkatli ve hassas davranmaları sağlanacak.

• Kulüplerin transferlere ilişkin vadesi geçmiş borç bulundurmayarak, borçların seviyesinin kontrol altında tutulması sağlanacak

• UEFA kriterleri ile paralellik taşıyan ulusal kriterlere uyan kulüpler, UEFA lisansı için gereken kriterlere de daha kolay ulaşacak.

• Tüm kulüplerin yıllık mali tablolarını sunmaları sayesinde, Türk Futbolunda mali şeffaflık adına büyük ve önemli adımların atılması sağlanacak.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur