Van’daki fuar 8. kez kapılarını açtı

Van’daki fuar 8. kez kapılarını açtı
28 Ekim 2023

Van’da bu yıl 8.’si düzenlenen Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

 

İpekyolu Expo Fuar A.Ş. tarafından organize edilen ve 27 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerini kabul edecek olan fuar için, Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde açılış töreni düzenlendi.

Çok sayıda kentten yöresel ürünlerin getirilerek sergilendiği fuarın açılışında konuşan İpekyolu Expo Fuar A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Can Çelik, “Bu yıl fuarımızın 8’incisini açıyoruz. Yöresel ürünler ve hediyelik eşya fuarımız 27 Ekim tarihinde açılıp 05 Kasım tarihine kadar devam edecektir.

Fuarımızda 81 ilden gelen yöresel tatlar Vanlılarla buluşacak. İzmit’ten pişmaniye, Çankırı’dan tuzlar, Isparta’dan gül ürünleri, Trabzon’dan peynir ve tereyağı çeşitleri, Afyon’dan, Kayseri’den sucuk çeşitleri var. 81 ilden gelen ürünler burada Van halkına tanıtılacak” şeklinde konuştu.

Fuarda workshopların da yapıldığını belirten Çelik, “Pişmaniye, sabun, lokum, tahin gibi ürünler burada üretilip paketleniyor şu an. Vanlılar tüm bu ürünleri fuar alanında bulabilirler. Tüm Van halkını bekliyoruz. 60 stant 80’den fazla marka yer alıyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar açılan stantları gezdi ve ürünlerin tadına baktı.

Söz konusu fuar 5 Kasım 2023 tarihine kadar açık olacak.

WanHaber: Fatma Öztürk-Oktay Dincer

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur