Van’da Ramazan seferberliği: Fırınlar denetlendi, camilerde bakım ve temizlik yapıldı!

Van’da Ramazan seferberliği: Fırınlar denetlendi, camilerde bakım ve temizlik yapıldı!
23 Mart 2023

Van'da denetim ekipleri 11 ayın sultanı Ramazan'ın gelişiyle beraber kent merkezindeki fırınlar denetlendi, temizlik ekipleri ise camilerde teravih namazı için temizlik ve bakım çalışması yaptı.

 
KENT MERKEZİNDEKİ FIRINLARDA HİJYEN VE GRAMAJ DENETİMİ YAPILDI

 

İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayı öncesi ilçe sınırlarındaki denetimler arttırıldı. Toplumun güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşımını sağlamak amacıyla denetim yapan ekipler; fırın ve tatlı imalathanelerine yönelik denetim gerçekleştirdi. İlçe genelinde farklı noktalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde; ürünlerin son tüketim tarihleri, hijyen şartlarının kontrolü, ürün ve malzemeleri saklama şartları, çalışanların kişisel hijyenleri, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğu ile iş yeri açma ve çalışma ruhsat kontrolleri yapıldı. Yapılan denetimler sonucunda, eksikliği tespit edilen işletmelere tespit tutanağı düzenlendi. Eksikliği tespit edilen işletmelere verilen süre sonunda eksiklikleri giderilmediği takdirde ilgili yasalar çerçevesinde cezai işlemler uygulanacağı bilgisi verildi. Belediye ekipleri Ramazan ayı boyunca ilçe sınırlarında denetimlerini sürdürecek.

KENTTEKİ CAMİLERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ YAPILDI

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesindeki ekipler ilçe genelindeki camilerin temizliğini yapmak için Ramazan boyunca camilerin bakım ve temizliğini yapacak. Her gün ilçe sınırlarındaki camilere giden ekipler; halıları, mihrabı, kürsüyü, minberi, pencereleri, kapıları ve ayakkabılıkları baştan aşağı temizleyerek camileri ibadete hazır hale getirecek. Sosyal belediyecilik alanında bir çok faaliyet yürüten İpekyolu Belediyesi camilerin temizliği ile genel bakım çalışmalarını periyodik olarak tekrarlayacak. Vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda gönül rahatlığıyla ibadet edebilmeleri için cami temizleme ekipleri Ramazan ayı boyunca ilçedeki tüm camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürecek.

MURADİYE’DE CAMİ TEMİZLİĞİ

Temizlik yapılan camilere gezen Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Melih Aydoğan, “Muradiye Belediyesi olarak Ramazan ayı öncesinde temizlik ekiplerimizle beraber camilerimizi temizliyoruz. Ramazan ayı ibadetlerin çok daha yoğun yapıldığı ve camilerin çok daha yoğun kullanıldığı bir ay. Bu ay münasebetiyle hem teravih önceleri camilerin temiz tutulması hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı, temiz bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri için belediye olarak tüm camilerimizi temizliyoruz. Temizlik hizmeti veriyoruz. Bugün de Ramazan öncesi cami temizlik ekibimizle beraber Merkez Cami'mizdeyiz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın yaklaşan Ramazan ayını tebrik ediyorum. Ramazan'ın ilçemize ve ülkemize sağlık, mutluluk, esenlikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

İHLAS HABER AJANSI

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur