Sarı Liste adayı Biner: Seçim 19 grupta iptal edilsin!

Sarı Liste adayı Biner: Seçim 19 grupta iptal edilsin!
25 Ekim 2022

Sarı Liste adayı Faruk Biner, Van TSO seçimlerinden sonra kentteki gazetecilerle bir araya gelerek, seçimin 19 grupta iptal olması gerektiğini belirtti.

 
 
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Van TSO seçimleri, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu'nun 10, Mavi Liste adayı Necdet Takva'nın ise 9 grup kazanması ile sonuçlanırken, itiraz süreçlerinden sonra konu YSK’ya taşınmıştı. YSK, yapılan itirazlar üzerine Beyaz Liste'nin kazandığı 1. grup sonuçlarını iptal ederken, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu’nun ardından Sarı Liste adayı Faruk Biner de gazetecilerle bir araya gelerek seçim sürecine dair açıklama yaptı. Biner, seçimin tamamen iptal olması gerektiğini belirtti. 

BİNER: VARSA BİR BAŞARISIZLIK KENDİ ÜZERİME ALINIYORUM

Biner, “Aylar süren uzun ve yorucu bir süreç oldu. Bütün rakiplerimizle, kentin esnafı ve tüccarıyla birlikte bunu yaşadık. Çalışmanın sonucunda demokrasinin gereği bir seçim yapıldı. Sonuçlar açıklandı. Biz yenilen taraf olduk. Kaybeden grup olduk. Varsa bir başarısızlık kendi üzerime alınıyorum. Çünkü arkadaşlarım aylarca bu işe emek verdiler” dedi.

 

BİNER: TEMENNİMİZ BİR AN ÖNCE HUKUKUN YERİNİ BULMASIDIR

Adaletin yerini bulması temennisinde bulunan Biner, “22 Ekim saat 17:00 itibarıyla sonuçlar açıklanmaya başladı. Bu kentin birkaç gündür kilitlenmiş olması utanç vericidir. Bunlar esnafın duygularıyla oynayarak bu noktaya geldiler ama bugün geldiğimiz noktada kent kilitlenmiş durumda. Bugün yönetim kurulu kuruma gidemiyor, bir meclisi yok. Bizim temennimiz bir an önce hukukun yerini bulmasıdır. Bunun kentin gündeminden çıkması lazım. Ben inanıyorum ki kuruma uzun süre insanların güveni olmayacak” diye konuştu. 

BİNER: 19 MESLEK GRUBUNDA BU İŞİN İPTAL YOLUNA GİDİLSİN

Biner, seçimin 19 Grup’ta da iptal edilmesi gerektiğini belirterek, “Evet, biz seçimi kaybettik ama utanılacak bir şey yapmadık. Biz birkaç grupta da yargı yoluna gittik. İlçe Seçim Kuruluna şikayette bulunduk. İlçe Seçim Kurulunun hızlı şekilde reddetmesi üzerine İl Seçime Götürdüğümüz kararlar var. Bu durum kentimiz için sıkıntılı bir süreç. Adaletin yerini bulacağına olan inancımla bütün 19 meslek grubunda bu işin iptal yoluna gidilsin. Yeniden dürüst, şeffaf bir seçim yapılmasını istiyorum. Hatta o süreçte Oda’ya bir müfettiş atanması ve müfettişin iyi bir teftiş yapması ve bunu kamuoyuyla paylaşması lazım” dedi.

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur