CHP Van'ın sorunları için 80 kişilik ekiple sahaya indi!

CHP Van'ın sorunları için 80 kişilik ekiple sahaya indi!
25 Ekim 2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve il başkanları tarafından ülkenin farklı illerinde başlatılan saha çözüm hareketi çalışması Van’da da başlatıldı. Vatandaş ve esnafların sorunlarını sahaya inerek raporlaştırmayı planyan CHP Van İl Başkanlığı 80 kişilik bir ekiple 3 ay boyunca sahada çalışmalarını yürütecek.

 

Toplantıda konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “Türkiye’nin en önemli illerinden biri olan Van kentindeyiz. Bu kentimizin başta turizm, tarım, hayvancılık ve ticaret potansiyelini en iyi bilen bir partinin mensubu olarak Van’a geldik. CHP Genel Merkezi olarak Doğu ve Güneydoğu illerinde milletvekili çıkarma şansımızın yüksek olduğu 11 ili tespit ettik. 11 ilimizde konut, iş yeri, sanayi ve fabrikaları bizzat birebir ziyaret edip, o kentlerde yaşayan insanlarımızın Cumhuriyet Halk Partisinden neler beklediklerini, ilk 100 günde neler yapacağımızı ve bir yılda neler yapacağımızı anlatmak üzere saha çözüm ekibi oluşturduk. 6 tane ilde bu çalışmaları başlattık ve 7’nci il olarak Van’da da çalışmalarımızı başlattık” diye konuştu. 

“BİZ VAN’I VE SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Van ilinin toplam 13 ilçesinde bulunan 445 bin 913 iş yeri ve haneye kurmuş olduğumuz 80 kişilik ekiple ziyaret edeceklerini belirten Tüzün, şunları söyledi: “İktidar olduğumuz zaman Van’daki hemşerilerimize neler yapacağımızı anlatacağız. Tabi bunu yaparken de bizden beklentilerini de soracağız. Bunları kayıt altına alacağız.  Önemli bir konumda yer alan Van, 20 yıldır iktidardan bir katkı ve hizmet alamamıştır. Biz Van’ı ve sorunlarını çok iyi biliyoruz. Türkiye’nin bir vilayetinde çevre yolu bulunurken, Van’da çevre yolu yapmaya teşebbüs etmeyen bir siyasi iktidarla karşı karşıyayız. Bunun yanında kentte 18’nci madde sorunu, altyapı sorunu, arıtma ve stadyum sorunları var. Bu sorunları çözecek iktidarın adresi Cumhuriyet Halk Partisidir. Van teşkilatımızla birlikte 90 gün süren bir çalışma gerçekleştireceğiz. Tespit ettiğimiz sorunlarla birlikte çözüm önerilerimizi sunacağız.”

BEDİRHANOĞLU: ESNAFIMIZ ART ARDA KEPENK KAPATMAKTADIR

CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ise, “Ülkemizde idarenin verdiği yanlış kararlar
nedeniyle derinleşen ekonomik kriz, büyük bir buhrana dönüşmüş durumda. Toplumun her kesimi de bu buhrandan derinden etkilendi. Hemşerilerimiz, bugün geldiğimiz noktada faturalarını dahi ödeyemez halde, esnafımız art arda kepenk kapatmaktadır. Biz de bu zor dönemde halkımızın yanında olmak ve yarınlarına umut olmak için canla başla çalışmaya gayret ediyoruz. Ekonomik krizin yanı sıra, adaletten ve insan haklarından her geçen gün uzaklaşan, demokrasiyi zedeleyen, gencini, emeklisini, kadınını; yani halkın tüm kesimlerini umutsuzluğa sevk eden bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız.”

“VAN’DA ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”

“Bu sebeplerle; genel merkezimizin yönlendirmeleriyle Erzincan İl Başkanlığımızca tamamlanan ve Sakarya, Erzurum, Mardin ve Batman İl Başkanlığımız tarafından sürdürülmekte olan “CHP saha çözümü” Van’da uygulamaya karar verdik. Bu zor dönemde “CHP Saha Çözüm Van” çalışmamızı başlatıyoruz. Derinleşen bu ekonomik bunalımda halkımızın yanında olacak, Van’da çalmadık kapı, derdi dinlenmedik hemşerimizi bırakmayacağız. Halkımızın sorunlarını sahaya inerek bizzat halkımızdan öğrenecek, Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanlığı olarak partimizin çözüm önerilerini halkımıza sunacağız” dedi.

“ÇÖZÜME KAVUŞTURACAK PROGRAMLAR HAZIRLAYACAĞIZ”

Bedirhanoğlu, cümlelerini şöyle sürdürdü: “Merkez ilçelerimizden başlayacak olan Saha Çözüm Van, tüm ilçe ve köylerimizde hane ve esnaf ziyaretleriyle halkımızın yanında olacak. Esnafıyla, işçisiyle, köylüsüyle, genciyle, kadın ve erkeğiyle, tüm Van halkıyla kol kola, kentimizin ve ülkemizin sorunlarını konuşacak, yine halkımızdan gelen önerilerle sorunlara çözümler üreteceğiz. Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkımızdan aldığımız görüşleri CHP Van İl Başkanlığımız ve CHP Genel Merkezimizin politikaları ile çözüme kavuşturacak plan ve programlar hazırlayacağız ve bu programları halkımıza sunarak, hemşerilerimizle birlikte kentimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.

“VAN’DA SAHAYA ÇIKIYORUZ”

Bedirhanoğlu, “Parti örgütümüzden oluşan saha çözüm ekibimiz, parti politikalarına hâkim, kentimizin sorunlarının farkında ve iletişim konusunda eğitim almış profesyonel partililerimizden oluşmaktadır. Çalışma boyunca ekibimiz, merkez ilçelerimizden başlayarak, ilçe ve köylerimizde tüm hane ve işyerlerini ziyaret edip, vatandaşlarımıza, partimizin politikalarını anlatacak, iktidar olduğumuzda hayata geçireceğimiz Aile Destekleri Sigortası, Merkez Türkiye Projesi, Tarım ve Hayvancılık Politikalarımızı tanıtacak ve sorunlarını dinleyerek rapor haline getirecekler. Hazırlanan bu raporlar genel merkezimize sunulacak ve çözüm yolları ortaya koyulacaktır. Bu süre zarfında esnafımız, çiftçimiz, sivil toplum kurumları ve kanaat önderleri ile bir araya gelinecek ve kentimizin ekonomik kalkınmasıyla ilgili düşünceler kentimizin tüm paydaşlarından öğrenilecektir. “CHP saha çözüm Van” bu amaç ve hedeflerle, Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın liderliğinde yola çıkıyor. Sorunların çözüldüğü bir Van ve Türkiye hedefiyle çalınmadık kapı, kulak verilmedik hemşerimiz bırakmamak üzere Van’da sahaya çıkıyoruz.” Şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur