RİSK HARİTASI AÇIKLANDI: VAN TURUNCU OLDU!

RİSK HARİTASI AÇIKLANDI: VAN TURUNCU OLDU!
05 Nisan 2021

Koronavirüsün her geçen gün daha çok yayıldığı, vakaların Türkiye'de rekor düzeye ulaştığı süreçte Van'daki son rakamlarla birlikte tablo değişti.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son verileri paylaştı. Vaka sayısının 44 bin olarak açıklandığı ve 27 Mart-2 Nisan arası haftalık koronavirüs vaka sayısının paylaşıldığı açıklamada son dönemlerdeki artışın haritaya ciddi şekilde yansıdığı görüldü. 

Tüm Türkiye'nin risk haritasının paylaşıldığı açıklamada, Van ve bölge illerindeki artışın da Türkiye'nin diğer illeriyle birlikte zirveye çıktığı öğrenildi. Haftalık verilere göre Samsun, İstanbul, Yalova, Çanakkale ve Kırklareli, 100 bin kişide en çok koronavirüs vakası görülen iller oldu. Haftalık verilere göre, ülke genelinde Samsun her 100 bin kişide 678,72 vaka sayısıyla, İstanbul 591,45 vaka sayısıyla en yüksek artış sağlayan iller oldu.

VAN'IN RENGİ DE DEĞİŞTİ!

Risk haritasının açıklandığı ilk süreçte mavi olarak gösterilen sonraki haftalardaki süreçte ise her 100 bin kişideki oranı kademeli olarak artıran Van'ın son vaka sayısı 42,55 olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta 30'lu hanelerde olan Van'daki vaka sayısının 42'ye yükselmesi ile risk haritasındaki rengi de değişti. Sarı olarak gösterilen Van'ın rengi bu rakamla birlikte turuncu olurken, bölgedeki diğer illerde de yine ciddi yükseliş olduğu görüldü.

 

VAN VAKA SAYISI EN DÜŞÜK İLLERDEN BİRİSİ

Van'ın 100 binde 42,55 ile sarı haritada yer aldığı 27 Mart-2 Nisan aralığında Şırnak 23,43 ile en düşük koronavirüs vakasına sahip il oldu. Şırnak'ı sırasıyla Hakkari, Şanlıurfa, Van ve Bitlis takip etti. Türkiye'de en az vakanın olduğu 5 ilden birisi oldu.

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur