Van'dan Show Tv'ye suç duyurusu

Van'dan Show Tv'ye suç duyurusu
15 Eylül 2020

Vanlı Avukat Savaş Nurullah Kıylık, Show TV’de yayınlanan Arıza dizisindeki bir sahnede Van'a ve Vanlılar'a yönelik hakaret içeren sözlere ilişkin Van Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

 Suç duyurusunun ardından basın açıklamasında bulunan Avukat Savaş Nurullah Kıylık, "Show TV’de yayınlanan “Arıza” adlı dizinin bir sahnesinde Van’da doktor olarak çalışan Halide karakterine yönelik Yeşim Salkım’ın canlandırdığı Melek Tekinoğlu karakteri “İstanbul’da görev yapacağın hastane yok mu? Ne anlıyorsun o dağ başında nasır tedavi etmekten anlamış değilim.” demek sureti ile Van ilimize ve burada yaşayan hemşerilerimize hakaret edilmiştir. Ayrıca bölge olarak farklı özelliklere sahip bir kesimi aşağılamak, itibarsızlaştırmak ve halkı kin ve nefrete tahrik etmek amaçlanmıştır." cümlelerine yer verdi.

"BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE KARALAMAK SUÇ TEŞKİL ETMİŞTİR"

Avukat Kıylık, yaptığı basın açıklamasının devamında, "14.09.2020 tarihinde gün boyunca Twitter adlı sosyal medya hesabında on beş binden fazla Vanlı hemşerimiz tarafından atılan Twitler neticesinde #ÖzürDileShowTv Hashtagi Türkiye gündemine oturmuştur. Toplumun hassas olduğu birlik ve beraberlik duygusunun milyonların izlediği bir televizyon dizisinde bu şekilde ayrıştırıcı ve aşağılayıcı bir üslup ile hiçe sayılması kabul edilemez bir durumdur. Doğa güzelliği, tarihi ve turizmi ile harika bir Şehir olan Van’ı ve aidiyet hisseden tüm değerli insanları bilinçli bir şekilde karalamak suç teşkil etmiştir" dedi. 

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Savaş Nurullah Kıylık, bahse konu olay hakkında suç duyurusunda bulunduklarına dikkat çekerek, "Show TV sorumluları ile ARIZA Dizisi senarist ve yapımcılarının cezalandırılmasını temin amacıyla ivedi bir biçimde gerekli soruşturmanın yapılması ve şahıslar hakkında kamu davası açılması adına bugün itibari ile Van Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ederek suç duyurusunda bulunduk" açıklamasını yaptı.  

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur