Vanlı işçilere Afyon'da silahlı saldırı: Ölü ve Yaralılar Var

Vanlı işçilere Afyon'da silahlı saldırı: Ölü ve Yaralılar Var
14 Eylül 2020

Van'ın Erciş ilçesinden Afyon'un Dinar ilçesine çalışmaya giden Kürt işçiler silahlı saldırıya uğradı.

Dinar ilçesine çalışmakta olan Ercişli inşaat isçileri neden toz çıkartıyorsunuz denilerek silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonucu inşaat işçisi Özkan T. yaşamını yitirirken, Fırat T. ve Emrah Ö. yaralandı. Olay, akşam 19.30 saatlerinde Dinar ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, İnşaat işi yapan kardeşlere kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından neden toz çıkartıyorsunuz gerekçesiyle silahla ateş açıldı.

̧Açılan ateş sonucu 25 yaşındaki işçi kardeşlerden Özkan T. Yaşamını yitirirken, Fırat T. ve Emrah Ö. isimli işçiler ise yaralandı. Yaralı işçiler Dinar devlet hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

YAKINLARI DURDURULDU

Öte yandan, Erciş’ten ve diğer kentlerden yola çıkarak Afyon’a gitmek isteyen işçilerin akrabalarının bir kısmı Erciş ilçesi çıkışında diğerleri ise Afyon girişinde polis kontrol noktalarında durdurulurken, Afyon’da olayı takip eden bir polis yetkilisinin ise yaralı işçilere ölünüzü buradan alın ve çıkın dediği öğrenildi.  Cinayetle sonuçlanan olay sonrası soruşturma başlatıldı.

Afyon Valiliği: Olay maksatlı olarak çarpıtılıyor

Afyon Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayın bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı gerçekleşen tartışmadan kaynaklandığı söyledi.

Saldırıda kullanılan silah ve aletlerin muhafaza altına alındığı belirtilen açıklamada, "Olayda kullanılan silah ve demir muhafaza altına alınmış olup, olayın faali olarak değerlendirilen ve firar ettiği tespit edilen Ö.A. isimli şahsın yakalanması için çalışmalar kolluk kuvvetlerince devam etmektedir" denildi.

Meselenin toplumsal yanının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi

Olay, yargıya intikal etmiş ve cumhuriyet başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır. Konunun bazı değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen hususlarla bir ilgisinin bulunmadığı anlaşılmış olup, olayın sebebine ilişkin gösterilen gerekçelerin maksatlı olarak çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğü tespit edilmiştir.

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur