Van'da korona virüsten 9'uncu can kaybı

Van'da korona virüsten 9'uncu can kaybı
20 Mayıs 2020

Van'da korona virüs nedeniyle yaşanan ölümlere bir yenisi daha eklendi. Kronik rahatsızlıkları da bulunan, korona virüs testi pozitif çıktığı için tedavi altına alınan Muhbet Çiftçioğlu dün akşam vefat etti.

Van Valiliği yaptığı açıklamalarla korona virüs tedbirlerine uyulması gerektiği yönündeki uyarılar yapmasına rağmen, tedbirlere uymayanlar nedeniyle korona virüs vakalarında artış ve ölümler meydana geliyor. Son olarak da rahatsızlığı nedeniyle kendisini ziyarete gelen çocuklarından korona virüs salgını bulaşan kalp yetmezliği, hipertansiyon gibi kronik rahatsızlıkları da bulunan Muhabbet Çitftçioğlu hayatını kaybetti.


Korona virüs salgınının Türkiye'de görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana Van'da 8 can kaybı yaşanmıştı. 9'uncu can kaybı da dün akşam yaşandı.


9'uncu can kaybı ile ilgili olarak VanValiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.


İlimiz Erciş İlçesi Karatavuk Mahallesinde ikamet eden 67 yaşındaki Muhbet Çiftçioğlu 26.03.2020 tarihinde kendisini ziyarete gelen çocuklarını ikametinde misafir ettikten sonra 12.04.2020 tarihinde ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleri üzerine Erciş Şehit Rıdvan ÇEVİK Devlet Hastanesine başvurmuş, yapılan tetkikler sonucu koronavirüs (Covid-19) şüphesi ile Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti.


Kalp yetmezliği, hipertansiyon ve KOAH gibi kronik rahatsızlıkları bulunan Çiftçioğlu‘nun 15.04.2020 tarihinde alınan sürüntü örneği ile Covid-19 olduğu kesinleşmişti.


Yapılan tüm tedavilere rağmen genel durumu kötüye giden Çiftçioğlu, 19 Mayıs 2020 tarihinde vefat etmiştir.


Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz.

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur