Chaklees Cafe yöresel yemekler ile de iddialı

Chaklees Cafe yöresel yemekler ile de iddialı
16 Ekim 2019

Van’da faaliyet gösteren Chakless Cafe Restoran, dünya mutfağının yanında yöresel yemek konseptiyle de vatandaşlara hizmet verecek.

2018 yılında faaliyete başlayan 'Chakless Restaurant Cafe' gerek kentte gerekse ülkenin farklı kentlerinde adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. İşletme gelinen kısa süre içerisinde yeni bir ilke imza atarak kentin zengin yemek kültürü ve her damağa hitap eden lezzetlerini kentteki misafirlere sunmaya hazırlanıyor.

 

CHAKLESS; YÖRESEL LEZETLERLE BİR KEZ DAHA ADINDAN SÖZ ETTİMEYİ HEDEFLİYOR

Türkiye’de adından sıkça bahsettirmesinin yanı sıra kentte marka olma adına emin adımlarla ilerliyor. 1 yıla aşkın faaliyette olan 'Chakless Restaurant Cafe' sürekli bir değişim ve yenilik içerisinde ilerleyerek kentte adından söz ettirmeye devam ediyor. Haşim İnan ve Azad Işık tarafından ortaklaşa hizmete açılan işletme gelinen süre içerisinde bir ilke imza atarak modern bir restoranda yöresel yemekleri misafirlere tattırmak için kolları sıvadı. Yöresel yemek kültürünü yörede bulunan gıdaların türü, kullanılan pişirme teknikleri, yeme adabı ve inançları gibi pek çok unsur belirlerken, yemek kültürünün tarihi yolculuğunda birbirinden çok farklı binlerce çeşit yemekler, lezzetler oluşturuyor. Ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye, şehirden şehire, şehirden köye yemeklerin tarifleri ve lezzetleri değişti gün geçtikçe farklılık gösterdi. Bunu yanı sıra gelişen teknoloji ve yeni tercihlerle yöresel yemeklerdeki değişim de devam ederken geçtiğimiz yıl modern konseptiyle, deneyimli kadrosuyla adından söz ettiren 'Chakless Restaurant Cafe' kentin zengin yemek kültürü ve her damağa hitap eden lezzetlerini kentteki misafirlere sunmaya hazırlanıyor. Türkiye ve Doğu Anadolu bölgesinde zengin kahvaltısıyla öne çıkmasının yanı sıra yemek kültürünü tanıtmak, tattırmak ve yöresel lezzetlerle bir kez daha adından söz ettirmeyi hedefliyor.

 

 

 

IŞIK: YÖRESEL LEZETLERİ MİSAFİRLERİMİZE SUNMAK İSTİYORUZ

Kentteki ulusal ve yerel basınla bir araya gelen işletme sahipleri Haşim İnan ve Azad Işık, yeni yıla girmenin verdiği mutluluk ve gurur ile bir ilke imza atarak modern bir restoranda yöresel yemekleri misafirlerine tattırmak istediklerini belirtti. Zengin bir yemek kültürüne sahip olan kentin her damağa hitap eden lezzetlerin 'Chakless Restaurant Cafe'de sunacaklarını kaydeden işletme sahiplerinden Azad Işık, şu ifadeleri kullandı: “2018 yılından itibaren kentin markası olmaya devam ediyoruz, devam da edeceğiz. Türkiye’de kendi markamızı oluşturmak istedik, şu an Türkiye’de 'Chakless Restaurant Cafe’ adında başka işletme bulunmuyor. İşletmemizin isim hakkıyla ilgili birçok ilden teklif aldık. Yalnız alt yapıyla ilgili birkaç problem var, düzeltmemiz lazım. Malumunuz 2-3 şube açmak kolay değil, biraz zaman gerektiriyor. Bu konuda hep dediğimiz gibi yakın zamanda sürprizlerimiz olacaktır. Gerek ülkemizde gerekse kentte adımızdan sıkça söz ettirmeyi başardık, bu bizi fazlasıyla mutlu etti. Kentte düzenlenen bir organizasyonda kentin en prestijli markası seçildik. Bu vesile ile sürekli işletmemizde yenilik içerisinde olmaya çalışıyoruz. 22 yıldır bu sektörde yer alıyorum, kentte adımızı bilmeyen yoktur. Bu anlamda insanların beklentileri daha fazla oluyor, işletmemizde bunları yerine getirmek zorundadır. Yeni yöresel yemekler menümüzle birlikte pazartesi gününden itibaren misafirlerimize sunacağız”

 

“İLİMİZE ÖZGÜ YÖRESEL TATLARI TANITMAK İSTİYORUZ”

Kentin zengin yöresel yemek kültürüne sahip olduğunu ifade eden Işık, “İlimiz zengin bir yemek kültürüne sahip. Özellikle Türkiye’de kahvaltımızla ön planda yer alıyoruz. Kahvaltımızın yanı sıra neden yöresel yemeklerimizle de ön planla olmayalım düşüncesiyle böyle bir girişimde bulunduk. Yöresel yemeklerimizle ön plana gelmek istiyoruz. Bu vesile ile işletmemize gelen misafirlerimize yöresel yemekleri de tattırmak ve sunmak istiyoruz. Yöresel menümüze değinmek gerekirse her ay 10 yeni çeşit yöresel yemek eklemeyi hedefliyoruz. Menülerimiz dönüşümlü olarak değiştirmeyi düşünüyoruz. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın tescillediği ‘Keledoş’ yemeğimizden tutun birçok yöresel yemeği burada misafirlerimizle buluşturmak ve tattırmak istiyoruz. Buradaki amacımız gelen misafirlerimize ve dışardan gelen insanlara ilimize özgü yöresel tatları tanıtmak istiyoruz”diye belirtti.

 

“KENDİMİZDEN YOLA ÇIKARAK BU İŞE GİRDİK”

İşletme sahiplerinden Haşim İnan ise, kentte yöresel yemekleri tatma, tanıtma ve dışardan gelen insanlara bunları sunmak adına bir eksik olduğunu ve bu açığı kapatmak istediklerini belirtti. İnan, “Yöresel yemekler fikri kendimizden yola çıkarak bu işe girdik. Dışardan gelen misafirlerimize farklı bir lezzet tattırmak istiyorduk ama ne yazık ki ilimizde aynı lezzetlerin dışında bir lezzet yoktu. Buradan yol çıkarak işletmemizin menüsüne yöresel lezzetleri ekleyerek hem misafirlere farklı bir tat tattırmak hem de yöresel lezzetlerimizi tanıtmak istedik” dedi.

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur