Kombina'da sona doğru!

Kombina'da sona doğru!
07 Ağustos 2019

Tuşba İlçesi Alaköy Mahallesi'nde temeli 2017 yılında atılan Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası'nda çalışmalar devam ediyor. İnşaat aşaması yüzde 90 tamamlanan, kesim ve soğutma ekipmanları ihaleleri bitirilmiş olan tesiste, sona doğru yaklaşılıyor.

Hayvancılık sektörü için önemli bir tesis olan ve 50 milyon TL'lik bir yatırımla hayat bulacak olan Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası, tamamlandığı zaman günlük 70 büyükbaş ve 200 küçükbaş kesim kapasitesine sahip olacak. Ancak gerektiği zaman bu kapasitenin üstüne çıkılabilecek. Toplam 15 bin ton depo kapasitesine sahip olacak tesisin son teknolojik cihazlarla donatıldığı kaydedildi.


13 dekar alan üzerine, 14 bin metrekare kapalı alan şeklinde inşa edilen modern tesis, tamamlandığı zaman, 20 memur ve 60 işçi kadrosu ile hizmet vermeye başlayacak.


Van'da 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından yıkılan ve uzunca bir süre yapımı konusunda tartışmalar yürütülen Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası'nın, yeni bir alanda yapımı kararlaştırıldı. Ardından Tuşba İlçesi Alaköy Mahallesi'nde yapılmasına karar verilen Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası'nın temel atma törenine dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katılmıştı. 


Prestij Haber: Umut Tarhan

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur