Seyir Tepesi Projesi İçin Kollar Sıvandı

Seyir Tepesi Projesi İçin Kollar Sıvandı
10 Temmuz 2019

İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, Erek Dağı eteklerine yapılaması planlanan ‘Seyir Tepesi’ projesi için 3 ayrı alanda incelemelerde bulunuldu.

İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan seçim vaatlarini yerine getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ‘Seyir Tepesi’ projesinin hayata geçmesi amacıyla ön çalışmalara başlandı. Bu çalışmalar doğrultusunda İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, birim müdürleri ve teknik ekiple birlikte ‘Seyir Tepesi’ için üç ayrı noktada incelemelerde bulunuldu. Erek Dağı etekleri boylamında ilk olarak Bostaniçi TOKİ’nin üst tarafına bakıldı. Daha sonra Bostaniçi TOKi ile Kevenli Mahallesi arasında kalan alanda, son olarak da Kevenli Mahallesi’nin üst tarafında incelemelerde bulunuldu.


Projeye ilişkin Eşbaşkan Yacan, “Seçimlerde halkımıza söz verdiğimiz gibi, projelerimizi en iyi şekilde hayata geçireceğiz. Seyir Tepesi projesi kentimizin eksikliklerinden biri olan ve kentin tanıtımına katma değer katabilecek önemli bir projedir. Bu alanı ziyaret edenler Kentin tümünü, Van Kalesi’ni, Van Gölü’nü ve eşsiz gün batımını izleme keyfini çıkarabilecekler” dedi.


Yapılan incelmelerin ardından karar kılınan parselin üzerine kentin kimliğine ve doğal koşullarına uygun bir mimari yapı tasarlanması planlanıyor. Bu anlamda Seyir Tepesinin  inşası için gerekli çalışmaların en kısa zamanda başlatılması bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur