Van Gölü için daha hassas olmalıyız

Van Gölü için daha hassas olmalıyız
10 Temmuz 2019

Haftasonunu fırsat bilerek Van Gölü sahillerine giden vatandaşlar, piknik yaparak stres atarken, Van Gölü'nün soğuk sularına girerek de serinledi.

Mangal ve semaver dumanlarının yükseldiğiVan Gölü sahilleri, haftasonu binlerce insanı ağırladı. Ancak Van Gölü'nde yer yer poşet ve benzeri çöplerin görülmesi, piknikçilerin bu konuda daha hassas olması gerektiğini ortaya koydu.


Vatandaşlar, piknik yapılabilecek bir çok noktaya rağbet gösterirken, Van Gölü'nde yüzen vatandaşlar da yer yer çöp birikintilerine denk geldi. Gevaş'da ada iskelesini geçtikten sonra Van Gölü'nde yüzerek serinlemek isteyen vatandaşlar, burada yer yer VanGölü'nde çöp birikintilerine denk geldiklerini söyledi. Su yüzeyinde çeşitli çöp ve poşetlerin görüldüğü alanda, su yüzeyinin kirliliği dikkat çekti.


Piknik yapan bazı vatandaşların çevreye yaydığı çöplerin, rüzgar yardımıyla çöpe taşındığı değerlendirilirken, yetkililer bu konuda vatandaşları ısrarla uyarıyor. Gölün korunması için ilgili kurumların atacağı adımlar kadar, vatandaşların da sorumlu hareket etmesi büyük önem taşırken, el birliği ile gölün korunması gerektiği vurgulanıyor. 

 

Kaynak: Prestij Gazetesi

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur