Eş Başkan Avcı'da işe alımlarla ilgili açıklama

Eş Başkan Avcı'da işe alımlarla ilgili açıklama
03 Temmuz 2019

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanları Şehzade Kurt ve Azim Yacan, Cevdet Paşa Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, görüş ve önerilerini dinledi.

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanları Şehzade Kurt ve Azim Yacan mahalleliyle bir araya gelerek, yapılacak çalışmalara dair görüş ve önerileri dinledi.

 

İpekyolu İlçesi Cevdet Paşa Mahallesi’nde düzenlenen halk toplantısına Eşbaşkan Mustafa Avcı, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanları Şehzade Kurt ve Azim Yacan, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanları Öznur Bartın ve Bahatin Karaman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Engin Akın, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir ve Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı daire başkanları ve İpekyolu Belediyesi müdürleri katıldı.

 


 

Eşbaşkan Avcı ve beraberindekilerin yoğun ilgiyle karşılandığı toplantıda, vatandaşlar mahallede yaşanan sorunları dile getirerek, yapılacak çalışma ve projelerde kadın, genç ve çocukların ihtiyaçlarının gözetilmesini istedi. Mahalleli ayrıca mahallenin isminin eski ismi olan Erek ile değiştirilmesini talep etti.Toplantıda konuşan Eşbaşkan Avcı, “Planladığımız halk ve muhtarlar buluşmalarına devam ediyoruz. Siz değerli halkımıza iyi, güzel ve kaliteli bir hizmet sunabilmek için buradayız. Bugün yapacağımız toplantıda sizlerin görüş, öneri ve eleştirileri ilgili yetkili arkadaşlar tarafından not alınıyor. Yapacağımız her proje sizlerin öneri ve görüşleriyle gerçekleşecektir. Yerinde incelemeler yaparak, eksikleri ve yapacaklarımızı tespit ediyoruz. Bütün raporlarımızı dosyalayıp ilgili daire başkanlıklarına ulaştırıyoruz. Planlamalarını buna göre yapıyorlar. Hem yıllık hem de yıllara dairi planlamalarımızı çıkarıyoruz. Bunun sonunda 5 yıllık planlama ve stratejimizi ortaya çıkaracağız. Sizler de öneri, plan ve görüşlerinizi belirtirsiniz. Hepimiz farklı ve ayrı siyasi düşünceleri taşıyoruz olabiliriz ama biz ayrım yapmaksızın ve esas belediyecilik kimliğimizle hizmet yapacağız” dedi.

 


 

Belediyenin personel alımına dair de konuşan Avcı, “Yıllardır belediyede çalışıyor gibi görünüp ama hiçbir şekilde hizmet etmemiş olanlar var. Bu konuda yaptığımız tespitler var. Sadece bankamatik memurları var ve bunun için daire başkanları kendi bünyesinde bunların tespitini yapmış ve bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapacağız. 2020 sonuna kadar herhangi bir alım yapmamız söz konusu değil. Bundan sonra yapılacak alımlarda iş tanımı yapılarak, işin uzmanı kişiler ihtiyaç doğrultusunda alınacak ve ilk önceliklerimiz kayyum döneminde işten çıkartılan insanlarımız olacak. Kirli bilgiliğine kimse itibar etmesin” diye konuştu.


Toplantı aktarılan sorunlar ve önerilerin not alınmasıyla sona erdi.

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur