Akköprü parkı’nda son etap çalışması başladı

Akköprü parkı’nda son etap çalışması başladı
31 Mayıs 2019

Büyükşehir Belediyesi tarafından Akköprü Deresi’ne yapılan parkın 4’üncü etap çalışmalarına başlandı.

Van Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından 6 yıldır yapımı devam eden Akköprü Deresi peyzaj çalışmasında sona gelindi.

 

Yaklaşık 35 bin metrekarelik alan ve 4 etaptan oluşan Akköprü Parkı’nda çocuk oyun alanları, spor, fitness, dinlenme, çardaklar ve süs havuzları bulunuyor. Bu yıl 4’üncü etabına geçilen parkın tüm peyzaj çalışması Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğü çalışanları tarafından yapılırken, ağaç ve çiçek ihtiyacı ise Büyükşehir Belediyesi seralarından karşılanıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapılan parkın 6 bin metrekarelik 4’üncü etabında, 15 adet çınar yapraklı akçaağaç, 4 adet huş, 43 adet kırmızı yapraklı akçaağaç, 13 adet çınar, çalı grubundan ise 200 adet sarılıcı gül, 60 adet mor salkım ve acemborusu dikildi.

 

Yapılan çalışmalarla yol kenarı ve dere yatağının büyük bir kirlilikten kurtarıldığını belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Harun Tutar, “Akköprü Deresi parkı projesinde sona geldik. Şu anda parkın son etabı olan 4’üncü etapta ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını yapıyoruz. Çalışmaların tamamı ihaleye çıkmadan belediyenin kendi imkânları ile yapılıyor. Projenin bitmesiyle birlikte Vanhalkı 35 bin metrekarelik yeşil bir alana sahip olacak” dedi.

 

 

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur