Gönüllüler 'VanaSahipÇık' tagıyla gündem yarattı; Yeşil alan ısrarı!

Gönüllüler 'VanaSahipÇık' tagıyla gündem yarattı; Yeşil alan ısrarı!
05 Şubat 2019

Van’da da, kendilerini Van Sevdalıları olarak tanıtan grup, VanaSahipÇık tagıyla sosyal medyada gündem yarattı.

 “VAN İÇİN ÇAY VAKTİ”


Eski Devlet Hastanesi arazisinin satışının önüne geçmek için bir süre önce “Salı AkşamıVan İçin Çay Vakti” temasıyla bir araya gelerek, söz konusu arazinin satışının durdurulmasını isteyen Vangölü aktivistleri, alanın satış listesinden çıkarılmasının ardından şimdi de yeşil alan taleplerini dillendiriyor. Salı akşamları bir kahvehanede bir araya gelen gönüllüler, eski devlet hastanesi arazisinin yeşil alan olarak değerlendirilmesi taleplerini tartışıyor ve ilgili yetkilileri de bu çay sohbetinde ağırlıyor.


Bu çerçevede bugün bir kez daha “Salı AkşamıVan İçin Çay Vakti” temasıyla bir araya gelecek olan grup, gazetecilerin de davetli olduğu etkinlikle taleplerini yineleyecek.


Konunun gündem olmasını arzulayan ve sonuç elde etmek isteyen gönüllüler, sadece bir araya geldikleri çay sohbetinin dışında, sosyal medya hesaplarında da konuyu dillendirip, gündem oluşturma çabasını sürdürüyor.


Söz konusu Eski Devlet Hastanesi arazisinin satış listesinde yer almasından sonra harekete geçen grubun çağrıları dikkate alınmış ve girişimler sonucu söz konusu arazinin satış listesinden çıkarıldığı açıklanmıştı. Şimdi ki çaba ise satış listesinden çıkarılan arazinin yeşil alana çevrilmesi... Bu taleple beraber, söz konusu alanın altının otopark, üstünün de kütüphane ile birlikte yeşil alana dönüştürülmesi talepleri de dile getirildi. 


prestijgazetesi

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur