Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gıda zehirlenmesi 600'den fazla kişi...

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gıda zehirlenmesi 600'den fazla kişi...
03 Aralık 2018

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 600'de fazla personel yedikleri yemekten zehirlendi.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de görev yapan 600 kişiyi aşkın personel mide bulantısı şikayeti ile hastanenin acil servisine başvurdu. Yapılan muayene ve kontrollerden sonra personellerin yedikleri yemekten rahatsızlandıkları ve gıda zehirlenmesi olduğu tespit edildi.

Yaşanan bu olayın ardından zehirlenen  hastaların ve hastane çalışanlarının hastanenin başhekimliği tarafından olayın basına yansımaması için uyarıldığı öğrenildi.

İsmini vermek istemeyen hastene çalışanı yaşanan olayı olayı ilaç Radyo'ya anlattı.
Çok sayıda kişinin zehirlendiğini belirten Hastane personeli "Zehirlenmenin perşembe ve cuma günkü yemekten olduğu düşünülüyor. Ben cuma akşamı rahatsızlandım cumartesi acile geldim serum ve ilaç yazdı doktor.
Zaten personelim deyince başka hiçbirşey sormadı, direkt serumu ve ilacı yazdı. Ama söylentilere göre olay basına yansımasın diye gıda zehirlenmesi diye girilmemiş karın ağrısı diye girilmiş sisteme. Ama bugün 600-700 civarı kişiden bahsediliyor. Zaten sadece laboratuvarda 15-20 kişide aynı şikayetler var. Hastane genelinde  600-700 civarı kişiden bahsediliyor." ifadelerini kullandı.

Olayın da  adli makamlara ulaştığı belirtildi.

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur