Van'da hava durumu nasıl olacak?

Van'da hava durumu nasıl olacak?
11 Ocak 2018

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, öğle saatlerinde Muş ve Bitlis, akşam saatlerinde ise Van ve kuzey kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Muş ve Bitlis, akşam saatlerinde Van ve kuzey kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin edildiği belirtildi.

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin edildiği dile getirilen açıklamada, “Sıcaklığın mevsim normalleri üzerinde seyredeceği, bölgemizde rüzgârın güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bölgede en düşük sıcaklıklar; Van’da eksi 4 ile 6, Bitlis’te eksi 8 ile 3, Hakkâri’de eksi 2 ile 8 ve Muş’ta eksi 5 ile 3 olarak ölçülmüştür. En yüksek sıcaklıkların ise sıfır derecenin üzerinde olmak üzere; Van’da 7, Bitlis’te 1, Hakkâri’de 4 ve Muş’ta 2 derece olması bekleniyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.(İHA)

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur