İş insanı Servet Yenitürk, MHP Van milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu!

İş insanı Servet Yenitürk, MHP Van milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu!
22 Mart 2023

İş insanı Servet Yenitürk, MHP Van milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu.

 
 
 Ülkede, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için çalışmalar sürüyor. Van’da da bu anlamda çalışmalar devam ederken, iş insanı Servet Yenitürk, flaş bir kararla MHP Van milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

Van'ın tanınmış iş insanlarından olan ve geçtiğimiz yıllarda bir kaç kez Ak Parti'den aday adaylığı başvurusu da yapan Servet Yenitürk, adaylık süreçlerinde ses getiren süreçler yürütmüştü. Siyaset sürecinden sonra Vanspor FK başkanlığı görevlerinde bulunan ve takımı 3. ligden 2'inci lige taşıyan başkan olarak büyük ilgi gören Yenitürk, Van halkının yakından tanıdığı ve bildiği figürlerden birisi haline geldi.

BAŞVURUSUNU GENEL MERKEZDE YAPTI

Küresünni ailesinin tanınan ve etkisi yüksek isimlerinden birisi olarak bilinen Yenitürk, Ak Parti aday adaylığını MHP Genel Merkezi'nde yaptı.

Genel başkan Devlet Bahçeli ile görüşmesinin ardından gerçekleştiren Yenitürk, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile adaylığını şu sözlerle duyurdu, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret ederek 28. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Van milletvekilliği için aday adaylığı başvurumuzu hayırlısı ile yaptık. Ülkemiz, bölgemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını dileriz”.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Türkiye’de, 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı başvuruları sürüyor. Başvuruların ardından milletvekili adaylarının belirlenmesinde teşkilat temayül yoklaması, mülakatlar, anketler ve komisyonlarca alınacak kararlar etkili olacak.

 

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur