Van’daki Vakıflardan deprem bölgesi için seferberlik çağrısı: “Acil battaniye ve katalitik soba ihtiyacı var”

Van’daki Vakıflardan deprem bölgesi için seferberlik çağrısı: “Acil battaniye ve katalitik soba ihtiyacı var”
06 Şubat 2023

Van Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli Derneği, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR İnsani Yardım dernekleri bir araya gelerek Van’dan deprem bölgesine yardım kampanyası düzenledi. Bir araya gelen 4 yardım kuruluşu ivedilikle hazırladıkları yardım malzemelerini deprem bölgesine göndermeye başlarken, Van halkından da yardım talebinde bulundu.

 
 
ŞEHRİVAN HABER/MEHMET ALİ EKİNCİ: 

Van Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli Derneği, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR İnsani Yardım dernekleri bir araya gelerek deprem bölgesine gönderilmesi için yardım malzemeleri toplamaya başladı. Konu ile ilgili Şehrivan’a bilgi veren Van Umut Kervanı vakfı yönetim kurulu üyesi Sedat Vatan, yardım kuruluşlarının deprem anında bölgeye intikal ettiklerini, çevre illerden giden gönüllülerin gerek arama kurtarma gerekse de insani yardım faaliyetlerine müdahil olduklarını belirtti.

 

Depremin acısını derinden yaşayan bir il olan Van’dan yardım çalışmalarına ivedilikle başladıklarını belirten Vatan, “Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizde etkisini gösteren deprem felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Depremin acısını derinden yaşayan bir il olan Van’ımız adına taziye dileklerimizi iletiyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

“BU ACIYI DERİNDEN YAŞADIĞIMIZ İÇİN YARDIM ÇAĞRIMIZ HEMEN KARŞILIK BULDU”

 

Vatan, “Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli Derneği, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR İnsani Yardım derneklerinin temsilcilikleri olarak bir araya gelerek başlatmış olduğumuz yardım faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Yardım kuruluşları olarak başlatılan kampanya neticesinde ilk belirlemeler sonucu acil ihtiyaçlar kapsamında, battaniye, katalitik soba, termos kışlık giyecek, sıcak aş ve çadır gibi malzemelerin tedarik edilmesi istendi. Bizde Van Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli Derneği, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR İnsani Yardım dernekleri olarak kriz masası oluşturup Van'daki hayırseverlerimizi bu konuda bilgilendirdik. Hamdolsun hemşerilerimiz bu acıyı derinden yaşadıkları için çağrımız kısa sürede karşılık buldu. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

“ACİL BATTANİYE VE KATALİTİK SOBA İHTİYACI VAR”

 

Van’dan giden araçların karayolu ile ulaşımının zorlu olduğunu belirten Vatan, “Genel başkanımız sayın Cengiz Kurtaran ile yapmış olduğumuz istişare sonucunda karayolundan girişiminin zor olduğunu bilgisini aldık. Ayni yardımlar vakfımıza gelmeye devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımıza çağrımız şudur, Acil müdahale edilmesi noktasında genel merkezimiz sayfası üzerinden ‘ACİL YARDIM ÇAĞRISI’na iştirak etmeleridir. Hayırsever vatandaşlarımız https://www.umutkervani.org.tr/bagis internet sayfası üzerinden veya 0543 870 81 32 telefon numarası üzerinden yardım çağrısına icabet edebilirler. Hava şartları deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı ciddi anlamda zorlamaktadır. Acil olarak battaniye ve katalitik soba ihtiyacı var. Deprem bölgesinde havalar çok soğuk ve aynı zamanda yağışlar devam etmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızdan acil yardım talep ediyoruz. Depremden etkilenen kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için seferberlik ilan ediyoruz. Hep beraber kardeşlerimize umut elimizi uzatalım. Tekrardan tüm deprem zedelere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Vefat edenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara hayırlı şifalar diliyoruz

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur