Kandaşoğlu'ndan Van TSO seçimleri ile ilgili flaş çıkış: Seçim iptal olacaksa tamamen olsun!

Kandaşoğlu'ndan Van TSO seçimleri ile ilgili flaş çıkış: Seçim iptal olacaksa tamamen olsun!
25 Ekim 2022

22 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilen Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri konuşulmaya devam ediyor. Yüksek Seçim Kuruluna taşınan Van TSO seçimlerinde 1. grup sonuçları iptal edilirken, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu’ndan da flaş açıklama geldi.

 
 
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Van TSO seçimleri, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu'nun 10, Mavi Liste adayı Necdet Takva'nın ise 9 grup kazanması ile sonuçlanırken, itiraz süreçlerinden sonra konu YSK’ya taşınmıştı. YSK, yapılan itirazlar üzerine Beyaz Liste'nin kazandığı 1. grup sonuçlarını iptal ederken, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu’nda da açıklama gecikmedi.

 

Zahir Kandaşoğlu, “Oda organ seçimleri öncesi NACE kodlarıyla oynandığı gruplarda ciddi kaydırmaların olduğu ve yetki belgelerinin ilgili ilgisiz herkese dağıtıldığı konusunda uyarılarımızı yaptık. Hatta uyarılarla sınırlı kalmayıp gerekli yasal itirazlarımızı da yaptık. Maalesef uyarı ve itirazlarımız askıda kaldı ve yeterince ciddi alınmadı. Oda yönetimi deyim yerindeyse atını istediği gibi oynattı. Seçim günü oy kullanma yetkisine haiz olmayan onlarca kişiye oy kullandırttı. Seçim tamamen onların kontörlünde yapıldı. Tüm bu olumsuzluklara rağmen 10 grupta seçimi beyaz liste olarak biz kazandık ve 9 grupta mavi liste aldı.

MAVİ LİSTE KAYBETTİ…
Kandaşoğlu, cümlelerini şöyle sürdürdü: “Biz 9’uncu grup olan taşımacılık grubunu 100’e 96 kaybettik. Sarı liste 13’ncu grup olan Sebze ve Meyve grubunu 64’e 63 kaybetti. Mavi liste 1’nci grup olan tarım ve hayvancılık grubunu 70’e 61 kaybetti. Bizim ve sarı listenin kaybettiği gruplarda itirazlar kabul edilmezken, mavi listenin kaybettiği grupta itirazının kabul edilmesi seçim sonuçlarına gölge düşürmüştür. Burada demokrasi, hukuk hak ve adalet askıya alınmıştır. Kazandığımız 1’nci grup iptal edilerek, emeklerimiz zahi edilmek istenmiştir.”


“HAK, HUKUK VE ADALET NEYSE ONUN UYGULANMASINI İSTİYORUZ”
“Kanun, yönetmelik ve kuralları hiçe sayarak bu seçimin kurallarını keyiflerince belirleyenler sonuç karşısında kendi koydukları kuralları da beğenmemiştir. Baştan beri masa başında kazanmaya yönelik bu hamleleri kabul etmiyoruz. Hak, hukuk ve adalet neyse onun uygulanmasını istiyoruz. Bu iptal kararı Van Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin tercihine ket vurmaktır, onların tercihlerini kabullenmemektir. Onların tercihlerine saygısızlık ve hakarettir. Umarım biran önce bu yanlıştan vazgeçilir ve adalet yerini bulur”

SEÇİM TAMAMEN İPTAL OLSUN

Kandaşoğlu, “Bu seçimi bu şekilde rezil etmek kimsenin haddine değildir. Eğer seçim iptal olacaksa 1 grup değil, tamamen iptal olsun, hodri meydan. Kesinlikle biz bir grupla seçime gidemeyiz. Ya seçim bizimdir ya da tümünden iptal olsun” diye ekledi.

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur