Van TSO’nun yeni Başkanı Zahir Kandaşoğlu kimdir, nerelidir? İşte Başkan Kandaşoğlu’nun özgeçmişi…

Van TSO’nun yeni Başkanı Zahir Kandaşoğlu kimdir, nerelidir? İşte Başkan Kandaşoğlu’nun özgeçmişi…
24 Ekim 2022

Van TSO'da yeni başkan Zahir Kandaşoğlu oldu. Seçim sonucundan sonra pek çok kişi, “Zahir Kandaşoğlu nereli”, “Van TSO’nun yeni Başkanı Zahir Kandaşoğlu kimdir?”, “Zahir Kandaşoğlu ne iş yapar?” sorularına yanıt aramaya başladı. İşte tüm yanıtlar…

 

Aylardır Van’ın en çok konuştuğu konu olan Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda oy kullanma ve oy sayım işlemi tamamlandı. 5 ayrı renk ile 5 adayın yarıştığı seçimlerin ardından yapılan oy sayım işlemlerinin ardından yeni yönetim kurulu başkanı da belli oldu. Sonuçlara göre, Van TSO'da yeni başkan Zahir Kandaşoğlu oldu. Yapılan sayımlardan sonra 19 gruptan 11 grubu alan Beyaz listenin adayı Zahir Kandaşoğlu seçimin galibi oldu.

 

VAN TSO’NUN YENİ BAŞKANI ZAHİR KANDAŞOĞLU KİMDİR?

Seçim sonucundan sonra pek çok kişi, “Zahir Kandaşoğlu nereli”, “Van TSO’nun yeni Başkanı Zahir Kandaşoğlu kimdir?”, “Zahir Kandaşoğlu ne iş yapar?” sorularına yanıt aramaya başladı. İşte tüm yanıtlar…

İŞTE BAŞKAN KANDAĞLU’NUN ÖZGEÇMİŞİ…

1962 yılında Van’da doğdu. Evli iki çocuk babasıdır. Van Çiçekli Beldesi ilkokulunda okudu. Kandaşoğlu Edremit Ortaokulu ve Meslek Lisesinden mezun oldu. Başkan Kandaşoğlu, 1981 yılında Doğu Kolektif Şirketini kurdu. Zahir Kandaşoğlu, 1986 yılında işlerini Doğu İnşaat Limited Şirketi unvanı altında birleştirdi. 1996 yılında Doğu Otomotiv Ticaret Limited Şirketini kurdu. Aynı zamanda OPEL bölge bayiliğini aldı. 1995 yılında 1. Ligde mücadele eden Vanspor A.Ş'de 4 yıl Mali İşlerden Sorumlu Yönetim kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. Kandaşoğlu, ayrıca 1989-1998 yıllarında PÜİS (Petrol Üreticileri İşverenler Sendikası) Van temsilciliği ile Batman Şube Başkanlığını yürüttü.

1994 yılında Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği ve TOBB kurultay delegeliğini yaptı. 27 Kasım 2001’de VANTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011-2011 yılları arasında başkanlık görevini yürüttü. 2011 yılında milletvekili aday adaylığında bulundu. Önceki dönemlerde Van TSO Başkanlığı yapan ve daha sonra siyasete atılan Zahir Kandaşoğlu, 2018'de olduğu gibi yeniden oda seçimleri için aday oldu ve seçimi kazandı. 

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur