Van TSO seçimlerini beyaz liste ile Zahir Kandaşoğlu kazandı

Van TSO seçimlerini beyaz liste ile Zahir Kandaşoğlu kazandı
22 Ekim 2022

VAN Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) yapılan meslek grupları seçimlerinde, seçimlere beyaz liste ile giren İş Adamı Zahir Kandaşoğlu, 19 meslek grubundan 10'nunu alarak kazandı. Mevcut Başkan Necdet Takva ise 9 grup aldı.

 

İpekyolu 2. İlçe Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimine göre, bugün Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) meslek grubu  seçimleri yapıldı. Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi'nde sabah saat 09:00 da başlayan seçim nedeniyle polis güvenlik barikatları kurup, okulun çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Oy kullanmak için gelen esnaf ve işadamları iki ayrı güvenlik noktasında üst aramasından geçirildikten sonra okula alındı. 5 bin 599 seçmenin büyük çoğunluğu, kurulan 27 sandıkta oy kullandı. Mevcut başkan Necdet Takva mavi, Zahir Kandaşoğlu beyaz, Faruk Biner sarı, İzzet Çoban kırmızı ve Hamdullah Koçan yeşil liste ile seçimlere katıldı. 19 meslek grubunun katıldığı  seçim saat 17:00'da sona erdi.  Daha sonra grupların tamamında oy sayımı yapıldı. Oy sayımı sonucu beyaz liste ile seçime giren Zahir Kandaşoğlu  10 meslek grubunu  kazanırken, mevcut başkan Necdet Takva ise 9 grup aldı.

Seçime beyaz liste ile giren Kandaşoğlu'nun destekçileri, 'En büyük başkan bizim başkan' sloganları atıp sevgi gösterisinde bulundu. 19 meslek grubundan 10'unu alan Kandaşoğlu, seçime kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur