Van’da sokak köpekleri küçük kıza saldırdı!

Van’da sokak köpekleri küçük kıza saldırdı!
08 Ağustos 2022

Son dönemlerde Türkiye'nin farklı yerinden gelen başıboş sokak köpeği saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Sokak hayvanları sorunu büyümeye devam ederken, Van’ın Özalp ilçesine bağlı Tepedam Mahallesinde de küçük kız çocuğu köpek saldırısına uğradı.

 
 
Pandemi ile birlikte terkedilen sokak köpekleri aç kaldıkları için saldırganlaşıp insanlara zarar vermeye başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Van’da da başıboş köpekler birçok kişiyi yaralarken, hatta aralarında çocukların da olduğu mağdurların hayatlarını kaybetmesine de neden oldu. Özalp’ın Tepedam Mahallesi, başıboş köpeklerden geçilmez bir hal alırken, köy sakinlerinden de köpeklerin toplanıp barakalara konulması için çağrıda bulundu. Hastanede tedavi altına alınan çocuk, yapılan müdahaleyle hayata tutunurken, amcası da ilgili makamlara şikayette bulundu. Cerrahi müdahale yapılan küçük çocuğun ise bacakları ve kalçasında yara aldığı belirtildi.

AMCA YARDIM İSTEDİ

 

Köpekler tarafından saldırıya uğrayan küçük kızın amcası Gökhan Seven, köpek saldırıların yaygınlaştığını söyledi. Yetkililere çağrıda bulunan Seven, cümlelerini şöyle sürdürdü: “Tepedam Mahallesi yol üstünde bulunduğu için köy başıboş köpeklerin yuvası haline gelmiş. Buradaki köpekler özellikle küçük çocuklara ciddi zararlar vermektedir. Bu köpeklerin kısırlaştırılarak barınaklara alınması lazım, yoksa ilerleyen zamanlarda daha büyük olaylarla karşılaşabiliriz. Birçok yerde bu hayvanların vahşice katledilmesine şahit oluyoruz ama biz bu hayvanların vahşice katledilmesini istemiyoruz, yetkililerden bu hayvanların toplanmasını talep ediyoruz.”

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

 

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur