Van eski İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan’a FETÖ şoku: Aslan Kaymakamlıktan ihraç edildi, Hakim eşi ise açığa alındı

Van eski İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan’a FETÖ şoku: Aslan Kaymakamlıktan ihraç edildi, Hakim eşi ise açığa alındı
01 Ağustos 2022

Van’ın İpekyolu Belediyesi’ne kayyum olarak atanan daha sonra Develi Kaymakamı olarak tayin edilen Sinan Aslan FETÖ bağlantısından dolayı hakkında soruşturma açılan Aslan, Kaymakamlıktan ihraç edildi. Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi üye hakimi olan eşi Semra Özten Aslan ise açığa alındı.

 

FETÖ soruşturması kapsamında, Develi Kaymakamı Sinan Aslan ve Kayseri Bölge Adliye mahkemesi üye hakimi, eşi Semra Özten Aslan, FETÖ üyesi oldukları gerekçesi ile Perşembe günü açığa alındılar. Hakim Semra Aslan’ın soruşturması HSK da devam ederken, Kaymakam Sinan Aslan Cuma günü ihraç edildi.

Develi Kaymakamı Sinan Aslan, Kars Arpaçay’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Kaymakamlık görevine 2008 yılında, Aydın Kaymakam adayı olarak başlayan Aslan, Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, İpekyolu Belediye Başkan Vekilliği ve Van Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon (YİKOB) Başkanlığı görevlerinde bulundu. Kamu Hukuku alanında doktora yapmakta olan Kaymakam Sinan ASLAN, Cumhurbaşkanlığı 20.08.2021 tarih ve 31574 Sayılı Kararnamesi ile Develi Kaymakamı olarak, İlçeye atandı. ‘ çocuk babası Sinan Aslan Develi Kaymakamlığı görevine14.09.2021 tarihinde başladı.

Hakim Semra Özten Aslan eş nedini ile Van Bölge Mahkemesi üyeliği görevinde iken, 06.10.2021 tarihli HSK kararnamesi ile Kayseri’ye atanmış, Van’da Semra ASLAN için plaket töreni düzenlenişti. 19.06.2022 Tarihli 904 sayılı HSK Kararnamesi ile Bursa hakimliğine görevlendirilmişti.

Kaynak: Kayseri Deniz Postası

DİĞER HABERLER

Copyright © 2017 İlaç Radyo Her Hakkı Saklıdır İlaç Radyo Bir Altınradyo ve Tv Yayıncılık A.Ş. Kuruluşudur